Вперше за 19 років на найвищому рівні зіграє збірна України з хокею. Колектив Дмитра Христича здобув історичний шанс повернутися до найвищого дивізіону чемпіонату світу, ставши однією з найкращих команд у групі IA після заключного туру.
Для здійснення цієї мети потрібна була втрата очок збірною Польщі у матчі проти Литви, адже українці перемогли Японію та вийшли на друге місце. Далі все залежало від гри Польща – Литва. Представники балтійської команди зуміли у грі проти господарів здобути перемогу в овертаймі.
Україна вийшла до еліти світового хокею вперше з 2007 року. Загалом “синьо-жовті” провели дев’ять сезонів у елітному дивізіоні між 1999 і 2007 роками, а найкращим результатом було 9-те місце на чемпіонаті світу-2002.
Після того, як “синьо-жовті” вилетіли в дивізіон IB у 2007 році, команда провела кілька десятиліть у нижчих лігах.
Етапи виступу України в міжнародних хокейних турнірах:
- 2007 рік — виліт з елітного дивізіону
- 2008–2009 роки — дивізіон IB
- 2010–2012 роки — дивізіон IA
- 2013–2017 роки — чергування між дивізіонами IB та IA
- 2018–2024 роки — перебування в дивізіоні IB
- 2025–2026 роки — повернення до дивізіону IA, що завершилося виходом в еліту
Раніше був опублікований детальний графік ігор дивізіону ІА чемпіонату світу з хокею 2026 року.